کارتن سازی

اهمیت صنعت کارتن سازی

کارتن سازی

چرا کارتن؟

می‌دانید اهمیت صنعت کارتن سازی در چه چیزی است؟ کارتن سازی اهمیت زیادی دارد چرا که تمام محصولات و ابزاری که در اطراف خود مشاهده می‌کنید پس از تولید داخل کارتن قرار می‌گیرند. دلایل عمده استفاده از انواع کارتن برای بسته بندی کالا عبارتند از: محافظت مناسب از مظروف‌، ارزان و در دسترس بودن، طراحی کارتن و چاپ پذیری‌، قابلیت استفاده از تبلیغات بسته بندی و قابلیت بازیافت آن می‌باشد.

شش دلیل برای استفاده از کارتن برای بسته بندی

با شش دلیل که چرا باید از کارتن برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنید، اهمیت صنعت کارتن سازی را متوجه خواهید شد و با بسته بندی محصولات پلاستیکی خداحافظی خواهید کرد.

  1. جنگ با پلاستیک

با رشد تجارت الکترونیک، استفاده از پلاستیک نیز افزایش یافت. پلاستیک یک بسته بندی محصول ارزان و همه کاره است، اما محیط زیست را نیز تخریب می‌کند. بسته بندی پلاستیکی به فرهنگ دور ریختنی یکبار مصرف ما می‌افزاید. پلاستیک، فقط باعث ایجاد مشکلات مهم برای محیط زیست نمی‌شود. زیرا مشخص شده است که مواد شیمیایی پلاستیکی توسط بدن جذب می‌شوند و می‌توانند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کنند.

با این همه آمار وحشتناک در مورد بسته بندی، جای تعجب نیست که مصرف کنندگان بیشتر از عواقب پلاستیک آگاه می‌شوند. با تغییر از پلاستیک به مقوا، نه تنها با انتخاب یک بسته بندی قابل بازیافت و تجزیه پذیر به محیط زیست کمک خواهید کرد، بلکه مشتریان شما نیز خوشحال‌تر خواهند بود و این موضوع اهمیت صنعت کارتن سازی را افزاریش می‌دهد.

  1. انعطاف پذیری و تطبیق پذیری

بسته بندی مقوایی سفارشی، به راحتی بدست می‌آید و اکنون ماشین‌هایی وجود دارند که بسته بندی شما را با اندازه دلخواه تولید می‌کنند.

کارتن سازی

  1. هزینه

بسته بندی محصولات نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق هزینه دارد. شما به بسته بندی‌ای نیاز دارید که به اندازه کافی ایمن باشد تا تعداد آسیب‌ها و بازگشت را کاهش دهد. اما همچنین به اندازه کافی مقرون به صرفه باشد تا نتیجه شما را بهبود بخشد.

  1. سهولت مشتری

بسته بندی محصولات مقوایی باید با در نظر گرفتن نیاز مشتری طراحی شود. باید حمل و جابجایی آن برای مشتری آسان باشد و در عین حال راحت. از آنجایی که مقوا یک ماده بسیار سبک است، حمل و نقل آن را آسان می‌کند. این برای صرفه جویی در هزینه تدارکات ایده آل است و برای مشتریان شما نیز مفید است و از دیگر دلایل اهمیت صنعت کارتن سازی می‌باشد.

  1. نام تجاری

یکی از مهم‌ترین مزایای بسته بندی مقوایی، قابلیت آن برای برندسازی است. شما می‌توانید به راحتی مقوا را برای نیازهای برندسازی چاپ و روکش کنید، بدون اینکه توانایی بازیافت آن را محدود کنید. چاپ بر روی مقوا آسان و ارزان است و باعث می‌شود محصول و بسته بندی محصول شما به راحتی برجسته شود و مورد توجه قرار گیرد.

اکنون با پیشرفت فناوری، به راحتی می‌توان بسته‌بندی برند خود را از طریق یک سیستم خودکار دریافت کرد. این بدان معناست که مقوای شخصی سازی شده با مارک تجاری اکنون برای مشاغل با هر اندازه‌ای بسیار مقرون به صرفه‌تر و در دسترس‌تر است.

  1. استفاده مجدد

مقوا به دلیل قابلیت استفاده مجدد، یک ماده عالی برای بسته بندی محصول است و این موضوع اهمیت صنعت کارتن سازی را نمایان می‌کند. ایده‌های استفاده مجدد می‌تواند شامل یک جعبه مجله یا فروشگاه فایل کاغذی باشد. با یک آستر کتانی، یک جعبه مقوایی عمومی را می‌توان به یک سبد لباسشویی، جعبه ذخیره سازی شیک یا جعبه بازی ایده آل برای کودکان تبدیل کرد. مقوا حتی می‌تواند به عنوان یک قفسه (البته نه برای وسایل سنگین) یا یک سازمان دهنده برای میزهای نامرتب استفاده شود.

مسائل مهم در بسته بندی و انتخاب کارتن:

– میزان وزن بار داخل کارتن.

– همگن و ناهمگن بودن بار و فشار بر روی جعبه‌ها.

– قرار گرفتن تعداد جعبه ها بر روی همدیگر هنگام بار گیری و تخلیه.

– شکل ظاهری و چاپ کارتن و مدل جعبه با توجه به نوع محصول و شرایط استفاده.

1 دیدگاه در “اهمیت صنعت کارتن سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *