کارتن سازی

دستگاه کارتن سازی

دستگاه کارتن سازی

بسیاری از مردم در مورد فرآیند ساخت جعبه مقوایی کنجکاو هستند. آن‌ها می‌خواهند بدانند روند تولید کارتن چگونه است. البته برخی از افرادی که می‌خواهند صنعت بسته بندی کارتن را توسعه دهند می‌خواهند در مورد صنعت کارتن سازی بیشتر بدانند. ما به عنوان یک تولید کننده حرفه‌ای کارتن به این نتیجه رسیده‌ایم که تولید کارتن به تجهیزات نیاز دارد. پس سوال این است که برای ساخت کارتن به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟ دستگاه کارتن سازی چند نوع دارد و کاربردشان چیست؟

دستگاه کارتن‌سازی چیست؟

دستگاه کارتن‌سازی یا کارتن‌ساز، دستگاه بسته‌بندی است که کارتن‌ها را تشکیل می‌دهد. کارتن‌هایی مانند کارتن‌های ایستاده، بسته، تا شده، درزهای جانبی و مهر و موم شده. دستگاه‌های بسته بندی، پس از پر کردن شیارهای خود را برای چسباندن چسب درگیر می‌کند و هر دو انتهای کارتن را به طور کامل میبندد یا اصطلاحا کارتن را مهر و موم می‌کند.

دستگاه‌های کارتن سازی را می‌توان به دو نوع تقسیم کرد:

  1. دستگاه کارتن سازی افقی
  2. دستگاه کارتن سازی عمودی

دستگاه کارتن سازی

دستگاه کارتن سازی افقی

دستگاه کارتن سازی افقی، تکه‌ای را از پشته کارتن تا شده بر می‌دارد و آن را نصب می‌کند. سپس با یک محصول یا تعدادی از محصولات به صورت افقی از انتهای باز پر می‌شود. سپس با جمع کردن لبه‌های انتهایی کارتن یا زدن چسب بسته می‌شود. این نوع دستگاه به طور گسترده برای بسته بندی مواد غذایی، شیرینی، دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی، کالاهای مختلف و … استفاده می‌شود.

دستگاه کارتن سازی عمودی

دستگاه کارتن سازی عمودی، یک کارتن تا شده را نصب می‌کند و از یک سر باز با یک محصول یا تعدادی از محصولات به صورت عمودی پر می‌شود. سپس با چسباندن لبه‌های انتهایی کارتن بسته می‌شود.

 

تجهیزات کارتن سازی مورد نیاز

تجهیزات مورد نیاز جداکننده کاغذ: دستگاه شکاف چاپ و دستگاه صحافی.

تجهیزات مورد نیاز: دستگاه مقواسازی، دستگاه چاپ کارتن، خط تولید موجدار، دستگاه لمینت، دستگاه خط کش، جداکننده کاغذ، دستگاه شکاف، دستگاه دای برش، دستگاه چسب زنی، دستگاه جعبه میخ.

تجهیزات کمکی: دستگاه حکاکی لیزری و دستگاه عایق کارتن.

خط تولید مقوا

خط تولید مقوا راه راه، مهم‌ترین تجهیزات خط تولید در شرکت‌های بسته بندی کارتن است. که این خط شامل چندین جزء مهم مانند تجهیزات پایان مرطوب، تجهیزات کادر و سیستم مدیریت تولید می‌شود.

با توجه به فرآیند تولید مقوا راه راه، خط تولید مقوا راه راه از دو بخش فرآیند نسبتا مستقل تجهیزات پایان مرطوب و تجهیزات پایان خشک تشکیل شده است. تجهیزات پایان مرطوب عمدتاً شامل سینی کاغذ پایه، دستگاه دریافت خودکار کاغذ، پیش تنظیم کننده پیش گرمایش و راه راه یک طرفه است. تجهیزات مرطوب، کاغذ پایه راه راه را به مقوای موجدار سه، پنج و هفت لایه با ترکیبات مختلف راه راه تبدیل می‌کنند. تجهیزات کادر به طور عمده شامل برش‌های دوار، برش، دستگاه برش متقاطع، دستگاه انباشته و غیره است.

 

دستگاه کارتن سازی

هدف سطح اتوماسیون

سطح اتوماسیون برای بهبود سطح مدیریت خطوط تولید کارتن با استفاده از دستگاه کارتن سازی ، برای دستیابی به هدف بهبود کیفیت، بهبود بهره وری، صرفه جویی در انرژی، صرفه جویی در نیروی انسانی، کاهش مواد مصرفی و کاهش ضایعات در تلاش است.

یکی از مواردی که مانع از رشد بازار خواهد شد

جعبه‌های راه راه، بر خلاف جعبه‌های مقوایی، فضای قابل توجهی را اشغال می‌کنند. حتی یک بسته نسبتا کوچکتر فضای قابل توجهی را اشغال می‌کند. جعبه‌های راه راه نیز از نظر وزن با جعبه‌های مقوایی تفاوت دارند. این جعبه‌ها اگرچه سبک‌تر از جعبه‌های چوبی هستند، اما وزن آن‌ها به طور قابل توجهی بیشتر از جعبه‌های مقوایی است.

به دلیل رشد سریع صنعت تجارت الکترونیک، جابجایی کالاها و محصولات افزایش پیدا کرده است. این علتی است که بر روی قیمت گذاری تاثیر می‌گذارد. این بدان معنی است که قیمت گذاری بر اساس حجم در مقابل وزن واقعی خواهد بود و از این رو، یک جعبه بزرگتر حتی اگر محصولی که قرار است حمل شود وزن سبک‌تری داشته باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

این امر بسیاری از تولیدکنندگان بسته بندی را وادار کرده است که جایگزین‌هایی برای جعبه‌های راه راه تولید کنند. این تحولات احتمالاً مانع از رشد بازار خواهد شد. با این حال، سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه می‌تواند منجر به توسعه ماشین آلات بهتر و در نهایت ثبات در تقاضا با توجه به تغییر پویایی بازار شود.

 

دستگاه کارتن سازی

ادغام اینترنت اشیا و هوش‌ مصنوعی در دستگاه کارتن سازی

جابجایی سریع‌تر کالاهای مصرفی، سفارشی سازی بسته بندی و حمل و نقل فوری برخی از عواملی هستند که احتمالاً توجه سازندگان ماشین‌آلات کارتن سازی را به یکپارچه سازی فناوری و افزایش کارایی خروجی جلب می‌کند. نوآوری در راه حل‌های جعبه سازی و چاپ احتمالاً در سال‌های آینده موضوع مورد توجه تولید کنندگان مختلف خواهد بود. علاوه بر این، سازندگان ماشین‌ها احتمالاً حسگرهایی را در ماشین‌های خود قرار می‌دهند تا از حوادث محل کار جلوگیری کنند و هزینه‌های تولید را کاهش دهند.

در تلاش برای بهبود خدمات پس از فروش و کاهش خطاهای محصول، تولیدکنندگان هوش مصنوعی و اینترنت اشیا را برای ارائه خوانش‌های ماشینی و اصلاح خطاها، تعبیه می‌کنند. علاوه بر این، سازندگان حالت‌های مختلفی را در بهبود تعمیر و نگهداری از جمله عملکرد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، عملکرد عیب‌یابی و سیستم نگهداری از راه دور استفاده می‌کنند. در مجموع، ادغام اینترنت اشیا، فناوری پیشرفته و نوآوری‌ها، کارایی و طول عمر دستگاه کارتن سازی را بهبود بخشیده است. شرکت پارس کارتن روحنواز از جمله کارخانه‌هایی است که از این نوآوری‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کند.

ممنون که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *