کارتن سازی

شرکت کارتن سازی

شرکت کارتن سازی

امروزه بدلیل افزایش تنوع در کارتن‌ها، مردم در امر انتخاب کارتن‌های بسته بندی مناسب دچار سردرگمی شده‌اند. در صورتی که شاید سردرگمی بزرگتر زمانی رخ دهد، که مردم بخواهند یک شرکت کارتن سازی را انتخاب کنند. از آنجایی که تعداد شرکت‌های کارتن سازی موجود در کشور ما بصورت معجزه آسایی رو به افزایش است، می‌توان با یک سرچ کوچک، کلمه‌ی کارتن سازی را در مرورگر خود سرچ و لیستی از شرکت‌های کارتن سازی را مشاهده کرد.

 

عوامل ایجاد تفاوت بین شرکت‌های کارتن سازی

برای اینکه یک فرد بتواند از کیفیت کارتن‌های تولید شده توسط یک شرکت اطمینان حاصل کند، نیاز دارد که بتواند یک شرکت معتبر در این امر را پیدا کند که این کار نیاز به انجام تعداد زیادی سوال خواهد بود. با اینکه نکات زیادی باعث ایجاد تفاوت بین شرکت‌ها از یک دیگر می‌شوند؛ اما یکسری فاکتور وجود دارند که از اهمیت بالاتری برخوردداراند و به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سابقه یک شرکت کارتن سازی

بحث‌های زیادی درباره‌ی این موضوع وجود دارد که برخی می‌گویند نیازی به توجه درباره‌ی سابقه‌ی یک شرکت نیست چون این امکان وجود دارد که یک شرکت نو پا دارای کیفیت قابل قبولی برای محصولات خود باشد. اما احتمال صحت این دلیل بسیار پایین میباشد؛ زیرا که یک شرکت کارتن سازی تازه تاسیس در ابتدای کار خود ممکن است اشتباهات زیادی را بنا بر کم بودن تجربه انجام بدهد. پس بهتر است که از انجام این ریسک خودداری کنیم.

شرکت کارتن سازی

کیفیت شرکت کارتن سازی

اهمیت دادن به قیمت محصول بجای کیفیت آن، اشتباه نسبتا بزرگی می‌باشد که افراد در انتخاب یک شرکت ‌کارتن سازی انجام می دهند. این اشتباه معمولا توسط کسب و کار‌های نو پا رخ می‌دهد. آنها در تلاش هستند تا جای ممکن هزینه‌های خود را به حداقل برسانند و برای این عمل، قیمت را در بالای لیست اولویت‌های خود قرار می‌دهند و به کیفیت چندان توجهی نمی‌کنند، پس در نهایت ضرر می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که پیش از قیمت، کیفیت را مورد بررسی قرار دهید تا از ضرر‌های مالی در چشم انداز پیش روی کسب و کار شما عزیزان جلوگیری شود.

تنوع کارتن‌ها

سنجش تنوع محصولات موجود در یک شرکت کارتن سازی، می‌تواند در گزینش آن بعنوان انتخاب نهایی برای خرید، تا حد زیادی به کمک مردم بیاید. واضح است که تنوع بالا در محصولات یک شرکت، نمایانگر قدرت آن در برطرف کردن نیاز افراد می باشد. البته بهتر است که این را هم در نظر داشته باشیم که برای ایجاد تنوع در کارتن‌ها، دارا بودن دستگاه‌های مختلف بسیار تاثیر دارد که طبعا هزینه‌های بالایی هم خواهند‌ داشت. بنابراین تعدادی از کارخانه‌های کشور دارای این مقدار امکانات هستند.

انواع ماشین آلات و دستگاه‌های قابل استفاده در صنعت کارتن سازی

1.دستگاه چاک زن

2.دستگاه منگنه و متصل کننده

3.دستگاه چاپ اتوماتیک

4.دستگاه چسب

5.دستگاه روکش لمینت

6.دستگاه کنگره ساز

7.دستگاه ورق سازی

کارتن سازی

نمونه موفق شرکت کارتن سازی

یک نمومه از کارخانجات مجهز به ماشین آلات و علم روز در صنعت کارتن سازی، مجموعه کارخانجات روحنواز می‌باشد که از ابتدا درسال ۱۳۷۹ با عنوان شرکت ورق کارتن کرج با مدیریت جناب آقای حاج شهروز روحنواز در شهرستان کرج تاسیس و راه اندازی گردید و این شرکت جزو نخستین شرکت‌های تولید کننده ورق و کارتن در کشور بود.

شرکت پارس کارتن روحنواز

شرکت پارس کارتن روحنواز نیز در سال ۱۳۹۹ با هدف افزایش ظرفیت فروش و صادرات به کشورهای همسایه در استان البرز تأسیس گردید. هم اکنون کارخانجات روحنواز با در دست داشتن ماشین آلات پیشرفته اعم از ۲ خط کامل کاغذ سازی و 2 خط کامل ورق سازی سه لایه و پنج لایه و یک خط ورقسازی ۲۵۰ سه لایه و پنج لایه با فلوت A,B,C,Eاز عرض ۱۸۰ تا ۲۵۰ قادر به تولید روزانه 6۰۰.۰۰۰ مترمربع ورق می باشد و نیز با دراختیار داشتن چهارخط چاپ کارتن چهار‌ رنگ و یک خط چاپ کارتن شش رنگ و یک خط تمام اتوماتیک لمینت توان با تولید روزانه یکصدو پنجاه هزار کارتن؛ به یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید کاغذ، ورق کارتن و کارتن در کشور تبدیل شده است.

کارتن سازی

خلاصه‌ای از مراحل کارتن سازی

1.تولید کاغذ از خمیر کاغذ و الیاف چوب

2.شکل دادن به کاغذ بصورت ضخیم و نازک

3.ساخت ورق کارتن با دستگاه کنگره ساز از روی رول کاغذ

4.برش و تبدیل به سایز مورد نیاز

5.چاپ کردن روکش و لمینت کردن

6.چاک و خط زدن

7.داکت و لب چسب

8.تا کردن و مرتب کردن جعبه آماده

جمع بندی

با بررسی موارد ذکر شده درباره‌ی شرکت کارتن سازی، می‌توان نتیجه گرفت که باید نکات مهمی را در هنگام گزینش آن در نظر داشت. اما باز هم تاکید می‌کنیم که در هر شرایطی باید کیفیت در بالاترین اولویت در مقابل قیمت قرار داده شود تا امکان جلوگیری از ضرر‌های پیش رو وجود داشته باشد. البته همانطور که در ابتدا گفته شد، فاکتورهای مهم با همین چند مورد خاتمه نمی یابند.

در آخر از اینکه تا انتهای این بخش ما را همراهی کرده‌اید از شما ممنون هستیم.

2 دیدگاه در “شرکت کارتن سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *