ورق سازی

قیمت ورق سازی

ورق سازی

صنعت ورق سازی، یکی از ارکان مهم تولید کارتن و جعبه‌های بسته بندی است. انواع مختلفی از کارتن‌ها در بازار موجود هستند که هرکدام بر اساس کیفیت ورق و مواد مصرفی استفاده شده در آن‌ها، قیمت ورق سازی متفاوتی دارند.

در این مقاله با قیمت ورق سازی در انواع کارتن های تولیدی آشنا می‌شویم.

کاغذ، ماده‌ی اولیه

همانطور که در مقالات ( کارخانه کاغذسازی ) و (کارخانه کارتن سازی در کرج) ذکر کردیم، کاغذ نقشی حیاتی در صنعت ورق سازی ایفا می‌کند. کیفیت کاغذ، ارتباط مستقیم با کیفیت ورق تولیدی و تعیین قیمت ورق سازی دارد. از کاغذ در تهیه انواع فلوت استفاده می‌شود. کاغذ کنگره‌ای میان ورق‌های کارتنی را فلوت می‌نامند. استفاده از کاغذ با کیفیت، منجر به تولید ورق و در نتیجه کارتن با کیفیت می‌شود.

قیمت ورق سازی

ورق سازی، سازگار با محیط زیست

یکی از دلایل مهم محبوبیت کارتن و افزایش تولید ورق سازی، سازگاری با محیط زیست است.

امروزه با رشد جمعیت و افزایش آلاینده‌های زیست محیطی، کره زمین دچار مشکلات فراوانی شده است. یکی از این مشکلات، استفاده از منابع غیرقابل تجدید است.

اکنون کاغذ به عنوان یک منبع تجدید‌پذیر در صنعت کارتن سازی و تولید ورق در دسترس است. این منبع می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای محصولات پلاستیکی و غیرقابل تجزیه باشد. با استقبال مردم از محصولات کاغذی، قیمت ورق سازی نیز دارای انعطاف و تنوع بیشتری شده است.

ورق سازی، به صرفه یا گران ؟

یکی از ویژگی‌های مهم استفاده از ورق در صنعت بسته بندی، قیمت مناسب آن است. همانطور که اشاره شد، تجدیدپذیر بودن، قیمت ورق سازی را به یک ویژگی‌ مثبت در این صنعت تبدیل کرده است.

امروزه مشتری، با نیازسنجی درست و انتخاب صحیح، مناسب‌ترین نوع ورق را انتخاب می‌کند. مشاوره‌ی درست در زمینه انتخاب ورق (سه،پنج،هفت لایه) می‌تواند در به‌صرفه بودن بسته‌بندی کمک شایانی کند.

تعداد لایه‌ها، عاملی تعیین کننده در قیمت

پس از کیفیت کاغذ، تعداد لایه‌های ورق‌، عاملی مهم درجهت کیفیت و قیمت ورق سازی محسوب می‌شود. در صنعت ورق سازی، انواع ورق به شکل 3 و 5 و 7 لایه تولید می‌گردد که این تفاوت در لایه‌های میانی یا همان فلوتینگ صورت می‌گیرد. لایه‌های بیرونی همواره شکل ثابتی دارند که آن‌ها را لاینر می‌نامند. هرچه تعداد لایه‌های فلوتینگ یک ورق بیشتر باشد، تاثیر آن در قیمت ورق سازی بیشتر است و آن محصول گران‌تر عرضه می‌شود.

در ادامه با ویژگی‌های انواع ورق، آشنا می‌شویم.

قیمت ورق سازی

ویژگی انواع ورق در صنعت کارتن سازی

 

  • ورق سه لایه:

این نوع از ورق، قیمت ورق سازی را به حداقل رسانده و به‌صرفه‌ترین نوع ورق است. مناسب جهت استفاده روزمره مانند: لوازم آرایشی بهداشتی، جعبه کفش، جعبه‌های پستی و … .

  • ورق پنج لایه:

این نوع از ورق، مناسب جابجایی اجسام سنگین، بزرگ و حساس است. زمانی که ورق سه لایه پاسخگوی نیاز مشتری نباشد، این نوع از ورق پیشنهاد می‌شود. ورق پنج لایه علاوه بر استحکام، از نظر قیمت ورق سازی نیز معقول است.

  • ورق هفت لایه :

این نوع از ورق، دارای استحکام بالا، مقاومت در برابر رطوبت، مقاوم در برابر دما و ضربه است. در مواردی که دو نوع قبلی از انواع ورق، پاسخگوی نیاز مشتری نباشند، ورق کارتن 7 لایه کاربرد دارد. به دلیل ویژگی‌های بسیار در این نوع ورق، قیمت ورق سازی در این نوع، بیشتر از دو نوع قبلی است.

تیراژ ورق و نقش آن در قیمت تمام شده

تیراژ کارتن‌های سفارش داده شده توسط یک کسب و کار، با تیراژ ورق‌ها رابطه مستقیم دارد. به دلیل سرشکن شدن هزینه‌های جاری بر تعداد بالای ورق، می‌توان گفت با افزایش تیراژ، قیمت ورق سازی به صرفه‌تر می‌شود.

هزینه‌های جاری در ورق سازی شامل : طراحی، قالب، هزینه ارسال و … است.

چاپ کارتن، یکی دیگر از فاکتور‌های تاثیرگذار در قیمت نهایی کارتن است. ورق‌هایی با کیفیت و قیمت بالاتر، کارتن‌های مناسب‌تری جهت چاپ‌های لمینتی و فلکسو دارند. از این رو قیمت ورق سازی می‌تواند آینده فروش یک محصول را تحت تاثیر قرار دهد.

هزینه بسته بندی، نکته‌ای مهم در کسب و کار

همواره یکی از چالش‌هایی که کسب و کار‌ها را درگیر می‌کند، هزینه بسته بندی است. در یک کسب و کار موفق، بسته بندی عاملی حیاتی جهت تبلیغ و زیبایی ظاهری محصول، به حساب می‌آید.

 

قیمت ورق سازی

 

عوامل زیادی می‌توانند تاثیر خود را بر روی هزینه بسته بندی یک محصول، نشان دهند. فاکتور‌هایی مانند قیمت ورق، نوع کارتن، نوع چاپ و غیره، که در این بین قیمت ورق سازی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *