کارتن سازی

قیمت کارتن سازی

قیمت کارتن سازی

با توجه به اهمیت بسته بندی در موفقیت یک کسب و کار، قیمت کارتن سازی در صنعت و اقتصاد جایگاه ویژه‌ای دارد. با گسترش اینترنت و رونق اقتصاد جهانی، رقابت در کسب و کار‌های متوسط و کوچک به حداکثر رسیده است. از این رو، مدیران می‌کوشند با اضافه کردن جذابیت‌های بصری به محصولات تولیدی خود، سهم بیشتری از بازار را هدف بگیرند.

شرکت پارس کارتن روح نواز به عنوان ارائه دهنده محصولات بسته بندی از جمله کارتن، ورق و کاغذ می‌کوشد محصولات خود را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار دهد.

بسته بندی، روشی مناسب برای تبلیغ محصول

 یکی از بهترین راه‌های افزودن جذابیت بصری به محصولات، تنوع و خلاقیت در بسته بندی است. تنوع و خلاقیت در بسته بندی یک محصول، می‌تواند بر قیمت کارتن سازی تاثیر مستقیم بگذارد. در بسیاری از موارد، نمونه‌های خارجی یک محصول، با وجود کیفیت پایین‌تر نسبت به محصولات داخلی، بازار بهتری را از آن خود می‌کنند. به نوعی، کیفیت و خلاقیت در بسته بندی، می‌تواند ضعف‌های یک محصول را پوشش دهد.

نوع کاغذ، بیشترین تاثیر بر قیمت

اجرای تنوع و خلاقیت در کارتن سازی، نیاز به کاغذی با کیفیت دارد. از این رو، نوع کاغذ انتخابی از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب نوع کاغذ کارتن سازی، می‌تواند منجر به موفقیت یا شکست یک محصول شود.

قیمت کارتن سازی

تنوع، عاملی مهم بر قیمت کارتن سازی

همانطور که در مقاله ( کارخانه کارتن سازی در کرج ) اشاره شد، کارتن‌ها و نوع چاپ آن‌ها انواع مختلفی دارند. پس از انتخاب نوع کاغذ، طبق نیاز و سلیقه مشتری، نوع کارتن و چاپ آن انتخاب می‌شود.

در ادامه با تفاوت قیمت در انواع کارتن و چاپ آشنا می‌شویم.

انواع کارتن و ویژگی‌های آن‌ها

کارتن در انواع: سینگل، دوجداره، لمینت و غیره یافت می‌شود که هر کدام دارای امتیازات و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند.

کارتن سینگل:

ساده‌ترین نوع کارتن است. چرا که نسبت به سایر کارتن‌ها دارای ضخامت کمتر می‌باشد از این رو برای کالاهای سبک مناسب و قیمت پایین‌تری دارد.

کارتن دوجداره و سینگل دوجداره:

این نوع کارتن‌ها مقاومت بیشتری نسبت به نوع سینگل دارند. قیمت کارتن سازی آن‌ها بیشتر از نوع سینگل است.

کارتن لمینتی:

با کیفیت‌ترین نوع کارتن، کارتن لمینتی است. این نوع کارتن در تولید و چاپ، مقاومت و کیفیت بالایی از خود نشان می‌دهد. کارتن لمینتی می‌تواند تضمین کننده موفقیت یک محصول در زمینه بسته بندی باشد. کارتن‌های لمینتی، بالاترین قیمت کارتن سازی را دارند.

قیمت کارتن سازی

انواع چاپ و تاثیر آن بر قیمت کارتن سازی

چاپ معمولی:

این نوع چاپ از قیمت معقولی برخوردار است. چاپ معمولی توسط دستگاه فلکسو بر روی انواع کارتن قابل انجام است.

چاپ لمینتی:

این نوع چاپ، دارای قیمت کارتن سازی بالاتری نسبت به چاپ معمولی است. چاپ لمینتی، به کمک دستگاه آفست صورت می‌گیرد. این دستگاه طرح را بر روی مقوا چاپ کرده، سپس مقوا را بر روی کارتن انتخابی می‌چسباند. از این نوع چاپ، درتهیه کارت ویزیت، سر‌رسید و سایر محصولات با کیفیت استفاده می‌شود.

ابعاد کارتن، موثر در قیمت کارتن‌سازی

در کارخانه کارتن سازی، طبق سفارش مشتری، ابتدا قالب ساخته می‌شود. سپس از روی قالب، کارتن‌ها تولید می‌شوند. اگر ابعاد همه‌ی کارتن‌های سفارشی یکسان باشد، هزینه ساخت قالب یکبار پرداخت می‌شود. تغییر در ابعاد کارتن‌های سفارشی نیازمند قالب سازی جدید است و در نتیجه افزایش قیمت کارتن سازی را به دنبال دارد.

قیمت کارتن سازی

نحوه محاسبه قیمت کارتن

چگونگی محسابه قیمت کارتن سازی، به عوامل و فاکتور‌های مختلفی بستگی دارد. به طور کلی فرمول محاسبه قیمت کارتن به شرح زیر است:

  • قدم اول :

 قیمت ورق خام را محاسبه می‌کنیم. این فاکتور به نوع کاغذ مصرفی و قیمت ارز بستگی دارد.

  • قدم دوم :

   به قیمت ورق خام، پنچ الی پانزده درصد هزینه تبدیل اضافه می‌شود.

  • قدم سوم :

   عرض و طول کارتن سفارش داده شده را محاسبه کرده. سپس قیمت نهایی ورق خام را در آن ضرب می‌کنیم و قیمت ورق کارتن به دست می‌آید.

سایر عوامل مهم در قیمت کارتن سازی

به غیر از موارد ذکر شده، عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت کارتن‌سازی دخیل هستند. از جمله این موارد می‌شود به هزینه حمل‌و‌نقل، هزینه انبارداری، تعداد تیراژ سفارشی و رنگ چاپ اشاره کرد.

تخمین هزینه بسته بندی، در شرکت‌های بزرگ می‌تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. در کارخانه‌های بزرگ با تغییر و بهینه‌سازی در بسته بندی، میلیارد‌ها دلار صرفه‌جویی صورت می‌گیرد و از طرفی با سیاست اشتباه در بسته بندی، ضرر‌های هنگفتی متوجه کسب و کار‌ها می‌شود. از این رو، مشاوره با افراد متخصص در زمینه بسته بندی و قیمت کارتن سازی می‌تواند باعث ساخت یک تجارت موفق و سود‌آور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *