کارتن سازی

واحد کارتن سازی

واحد کارتن سازی

ساخت کارتن

اگر می‌خواهید یک واحد کارتن سازی راه‌اندازی کنید، جهت اقدام به این کار لازم است تا مواردی را بررسی کنیم. نکاتی از قبیل ترند‌های بازار، محل قرارگیری کارخانه، شناسایی نیاز مشتری، چگونگی شروع تجارت کارخانه و .. را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

روندهای (ترند) بازار

به طور کلی برای فعالیت موفق در بازار، همیشه لازم است تا تحلیل مناسبی از وضعیت بازار داشته باشید، تا ضرر و زیانی برای شما رخ ندهد. شما باید در مورد رقبای خود و گزارشات بازار اطلاعات کسب کنید. لازم است که اطلاعات مناسبی در مورد بازار محلی خود و نوع جعبه‌ای که رقیب شما می‌سازد داشته باشید.

محل کارخانه کجا باید باشد؟

یکی از مهم‌ترین مراحل در ایجاد واحد کارتن سازی ، انتخاب محل کارخانه است. جهت انجام این کار تحقیق مناسبی در مورد محل کارخانه مورد نظر خود انجام دهید. در مورد مسائلی مانند امکانات حمل و نقل موجود در این منطقه فکر کنید.

محل کارخانه شما باید منبع برق مناسبی را داشته باشد. اگر برق مناسب در دسترس نباشد، هزینه تولید افزایش میابد.

محل کارخانه جهت اقدامات حمل و نقل، از اهمیت بالایی برخوردار است. به این منظور که مکان کارخانه شما باید برای هزینه حمل و نقل بهینه شود. اگر کارخانه شما در منطقه دوری از شهر باشد، هزینه حمل و نقل می‌تواند افزایش یابد و رقبای شما می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

واحد کارتن سازی

شناسایی نیاز مشتری (نوع جعبه)

صنایع مختلف بسته به نیاز، از نوع‌ها و اندازه‌های گوناگون کارتن استفاده می‌کنند. مانند کارتن‌های معروفی به نام مونو که دارای اندازه‌های متوسط  و بزرگ هستند. در مورد تعیین اندازه کارتن مورد نظر مشتری خود، باید به بررسی نیاز‌های مشتری بپردازید.

همچنین در واحد کارتن سازی باید در مورد انواع جعبه‌ها اطلاعات داشته باشید. تا بسته به نیاز مشتری بتوانید بهترین و متنوع‌ترین انواع جعبه را تولید کنید.

چگونه می‌توان تجارت تولید کارتن را شروع کرد؟

اگر تا به حال محصولی از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک آنلاین سفارش داده‌اید، مشاهده کرده‌اید که محصول داخل یک جعبه قرار دارد. جعبه‌های راه راه، جعبه‌های مقوایی، جعبه‌های کاغذی و جعبه‌های کارتنی. این موارد جعبه‌هایی صنعتی هستند که عمدتاً برای بسته‌بندی کالاها استفاده می‌شوند. لازم به ذکر است که تمام این جعبه‌ها قابل بازیافت هستند.

وضعیت بازار جعبه‌های راه راه

جعبه‌های راه راه بیشتر در کسب و کارهایی که به طور روزمره با بسته بندی کالای خود سر و کار دارند، کاربرد دارد. می‌توانید کاربرد آن‌ها را در صنایعی مانند داروسازی، صابون، بیسکویت، آرایشی و بهداشتی، چای، قهوه و صنعت کفش بیابید.

حدود 80 درصد از بسته‌بندی‌های صنعتی، با استفاده از جعبه‌های راه راه انجام می‌شوند. از ویژگی‌های آن می‌توان به وزن بسیار سبک، نگهداری ساده، بازیافت ساده و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. از آنجایی که جعبه‌های راه راه قیمت مناسبی دارند، به طور گسترده در صنایع مختلف که نیاز به بسته بندی محصولات دارد، استفاده می‌شوند. این جعبه‌ها به‌شدت توسط شرکت‌های مختلف تجارت الکترونیک استفاده می‌شوند.

واحد کارتن سازی

فرآیند تولید کارتن با درخت

به طور معمول، درختانی که برای تولید انواع کارتن در واحد کارتن سازی استفاده می‌شوند، درختان نرم مانند درخت کاج و صنوبر هستند. این درختان دارای الیاف بلندی هستند که می‌توانند روکشی صاف برای مقوا و قابلیت کشش که باعث افزایش استحکام آن می‌شود، ایجاد کنند.

بسیاری تولید کنندگان کارتن، چوب را از جنگل‌های حفاظت شده تهیه می‌کنند. این بدان معناست، هر درختی که قطع شود جایگزین خواهد شد تا خطری اکوسیستم جنگل را تهدید نکند.

در ادامه به مراحل ساخت جعبه در واحد کارتن سازی می‌پردازیم.

پالپ

از قطع درخت، تراشه‌های چوب ساخته می‌شود، سپس این تراشه‌های چوب به خمیر شکسته می‌شوند. با این کار قادر خواهید بود تا موادی مانند سولفات سدیم را برای افزایش استحکام پالپ اضافه کنید. برای بیشتر مقواها، خمیر به همان رنگ باقی می‌ماند. با این حال، برای ایجاد ظاهری سفید نیز می‌توان آن را سفید کرد.

برش دادن

دستگاه‌های کارتن سازی برا انجام عمل برش برنامه مشخصی دارند تا بتوانند مقوا را به صورت اتوماتیک برش دهند.

دستگاه تریمر (Trimmer) برای مقابله با جنبه‌های پیچیده‌ای طراحی شده است و دستگاه برش نمی‌تواند از عهده آن‌ها برآید. می‌تواند دسته‌هایی را به جعبه‌ها اضافه کند و فلپ‌هایی را که برای ساخت جعبه لازم است برش دهد.

مونتاژ

مونتاژ به الزامات جعبه بستگی دارد. استفاده از فلپ‌ها و شکاف‌ها ممکن است برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند جعبه‌های خود را بنا به تقاضا بسازند، بهترین باشد. در واحد کارتن سازی معمولاً برای محکم‌تر بودن جعبه‌ها، از چسب و دوخت برای تا کردن قسمت‌ها به هم و ایمن نگه داشتن آن‌ها استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *