کارتن سازی

کارتن سازی در تهران

کارتن سازی در تهران

کارتن سازی از گذشته به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های بسته بندی رواج داشته است. کارتن سازی در تهران از مهم‌ترین مراکز تولید کارتن کشور به شمار می‌آید که بخش عمده‌ای از تولیدات کارتن بسته بندی ایران را انجام می‌دهد.

اگر که قصد خرید انواع کارتن‌های مقوایی برای بسته بندی را دارید باید به موارد زیر توجه کنید:

  • نوع جعبه مد نظر شما چیست؟
  • چه تعداد کارتن می‌خواهید؟
  • مشخص نمودن نوع و ابعاد جعبه، جهت استفاده برای محصولی که قرار است داخل کارتن قرار گیرد
  • مشورت با گروه طراحی و تبلیغات شرکت

صنعت بسته بندی

صنعت بسته بندی در ایران، صنعتی پیشرفته و خوب به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌‌ترین صنعت‌های بسته بندی را می‌توان صنعت کارتن سازی در تهران نام برد. هنگامی که از کارتن‌ها استفاده می‌شود علاوه بر زیبایی که به محصول اضافه می‌کند، بسته به نوع کارتن می‌تواند دارای استحکام نیز باشد، که در زمان طی کردن مسافت طولانی و یا باربری، از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری شود.

کارتن سازی در تهران

انواع کارتن‌های تولیدی

برخی از کارتن‌ها دارای مقاومت پایین و نازک‌تر، درنتیجه ارزان‌تر هستند. برخی دیگر دارای ضخامت بیشتر و طبیعتا گران‌‌تر می‌باشند.

از کارتن‌های تولید شده در شرکت‌های کارتن سازی در تهران می‌توان به کارتن‌های مقوایی، کارتن‌های بریل، کارتن‌های شکاف‌‌دار، کارتن‌های آسپتیک و … اشاره نمود.

قیمت کارتن سازی

قیمت کارتن‌ها، بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور کلی از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواد اولیه به کار برده شده و ضخامت کارتن اشاره نمود.

از فاکتور‌های مهمی که بر روی قیمت کارتن اثر دارد می‌توان به مواردی مانند وزن کاغذ، مشخصات فلوت و نوع کاغذ که خود می‌تواند شامل کاغذ‎‌های کرافت و داپلکس باشد، اشاره کرد.

دستگاه‌های مورد نیاز برای کارتن سازی چیست؟

کارتن‌ها ساختار ساده‌ای دارند، اما برای تولید کارتن نیاز به دستگاه‎‌‌هایی است تا بتوان کارتن‌هایی با تعداد بالا و باکیفیت خوب تولید کرد.

گام‌های تولید کارتن در صنعت کارتن سازی در تهران به صورت زیر می‌باشد:

گام اول:

گام اول فراهم کردن مواد اولیه آن است. ایتدا ورق‌ها را باید توسط دستگاه ورق سازی تولید کرد. بسته به نوع محصول مورد نیاز، دستگاه ورق سازی می‌تواند ورق‌های مختلف را به صورت چند لایه یا ترکیبی تولید کند و خروجی آن به صورت رول شده یا ورقه‌ای می‌تواند باشد.

گام دوم:

در شرکت‌های کارتن سازی در تهران ، دستگاه دیگری وجود دارد به نام دستگاه خط کش برش. این دستگاه عمل انداختن خط برای اندازه اولیه کارتن‌ها را میسر می‌کند.

کارتن سازی در تهران

گام سوم:

بعد از خط انداختن بر روی کارتن‌ها، نوبت به مرحله برش می‌رسد. از دستگاه دایکات جهت برش ورقه‌ها در کارتن سازی انجام می‌شود. دستگاه دایکات قادر است ورقه‌ها را به صورت یک اندازه و با اشکال متفاوت برش دهد. این دستگاه از اهمیت ویژه‌ای در کارتن سازی برخوردار است چرا که زیبایی و ظریفی کارتن‌ها را تضمین می‌کند.

علاوه بر آن، دستگاه دیگری به نام چاک در برش کارتن‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شود. کاربرد نوع اتوماتیک آن در کارتن‌هایی است که نیازی به چاپ ندارند. به دلیل این که دستگاه چاک دارای تیغه‌های بزرگ و فولادی می‌باشد و برای برش کارتن‌های بزرگ مانند یخچال مناسب است.

گام چهارم:

هنگامی که کارتن‌ها برش داده شدند، برای اتصال لبه‌های کارتن به هم، از دستگاه لب چسب باید استفاده کرد. البته این دستگاه، کار پرس را هم انجام می‌دهد.

گام پنجم:

گام بعدی در صنعت کارتن سازی در تهران ، استفاده از دستگاه تسمه کش است که دو نوع فلزی و پلاستیکی دارد. برای تولید کارتن‌هایی که کیفیت در آن اهمیت بسیاری دارد، ازنوع فلزی و برای کارتن‌هایی که کیفیت آن‌ها متوسط است از نوع پلاستیکی استفاده می‌شود.

گام ششم:

از سری کار‌هایی که در کارخانه‌ها انجام می‌شود این است که با استفاده از دستگاه منگنه کارتن را به عبارتی می‌دوزند. که نتیجه آن می‌شود تولید کارتن‌هایی محکم که تحمل فشار زیاد در جا‌به‌جایی‌ها را دارند.

گام هفتم (گام آخر):

در گام نهایی بر روی کارتن‌ها مشخصات محصولات چاپ می‌شود که با استفاده از دستگاه چاپ این عمل صورت می‌گیرد.

کارتن سازی در تهران

مزیت استفاده از کارتن

  • صرفه جویی در زمان بسته بندی
  • سهولت فرآیند پکیجینگ
  • فراهم شدن ایمنی کالا هنگام انبار کردن و حمل و نقل

تاثیر شرایط محیطی در کارتن‌ها و راه‌های نگه داری آن

به طور کلی، بسته بندی باید در شرایط بهینه نگهداری شود تا در هر زمینه‌ای که استفاده می شود، بیشترین کاربرد را داشته باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که شرکت‌های کارتن سازی در تهران باید به هنگام نگهداری مقوا و سایر جعبه‌های بسته بندی باید در نظر گرفته شود:

  • کارتن‌ها نباید در محیطی مرطوب نگهداری شوند. جعبه‌های بسته بندی خود را می‌توانید زیر یک پنکه یا در یک اتاق تهویه مطبوع قرار دهید. در حالت ایده آل، جعبه‌های خود را در مکانی خنک نگهداری کنید.
  • در مناطق خنک و خشک، استفاده از لمینیت را به عنوان پوشش در نظر بگیرید. چرا که احتمال آسیب رطوبت و همچنین ترک‌ها و چین‌های ناشی از خشکی را کاهش می‌دهد.
  • بسته بندی خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید تا از تغییر رنگ ناشی از نور جلوگیری شود. از آنجایی که نور مستقیم خورشید بسته بندی شما را خشک می‌کند، بسته بندی شما شکننده‌تر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *