ورق سازی

کارخانه ورق سازی در کرج

کارخانه ورق سازی در کرج

در حال حاضر صنعت کارتن سازی کرج، نیازمند یک سری از پیش‌نیاز‌های صنعتی است. یکی از این پیش‌نیاز‌ها، کارخانه ورق سازی در کرج است. شرکت پارس کارتن روح نواز، یکی از برترین شرکت‌های ورق سازی در کرج است که با سال‌ها تجربه می‌تواند خدمات مختلفی به مشتریان خود ارائه دهد.

کارخانه ورق سازی در کرج، واحدی مهم در صنعت بسته بندی استان

همانطور که در مقاله (صنعت ورق سازی) گفته شده است، ورق سازی منجر به ساخت انواع کارتن می‌شود. در واحد ورق سازی، علاوه بر ورق خام برای ساخت کارتن، انواع مقوا نیز تولید می‌شوند.

این محصولات شامل :

مقوای یک لایه، مقوای دو لایه و مقوای سه لایه هستند که از این مقواها جهت جلوگیری از ضربات به اجسام درون کارتن استفاده می‌شود.

کارخانه ورق سازی در کرج

انواع ورق، ویژگی‌ و برتری‌ها

ورق‌های 3 لایه با فلوت‌های مختلف به تولید می‌رسند. این نوع از ورق، می‌تواند با فلوت‌های A,B,C,E تولید شود. آن‌ها در حالت معمول با ترکیب E,B,C در واحد ورق سازی ساخته می‌شوند.

همچنین ورق‌های پنج لایه نیز در کارخانه ورق سازی در کرج به شکل‌های BC,BE,CE به تولید می‌رسند.

دلایل محبوبیت ورق و کارتن در صنعت بسته بندی

عوامل متعددی دست در دست هم داده‌اند تا استفاده از محصولات کاغذی مانند کارتن و مقوا روز به روز بیشتر شود. از جمله این عوامل می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

استقامت بالا :

در شرکت پارس کارتن روح نواز به لطف تنوع در فلوتینگ و ساخت ورق‌های هفت لایه در کارخانه ورق سازی در کرج، امکان تولید کارتن‌هایی با استقامت بسیار بالا فراهم آمده است.

از این نوع کارتن هفت لایه در صنایع خودروسازی و جابجایی محتویات بسیار سنگین استفاده می‌شود.

هزینه مناسب :

استفاده از ورق‌های چند لایه با وجود قیمت بالاتر نسبت به نوع تک لایه، همچنان به صرفه‌ترین روش بسته بندی برای اقلام سنگین است. کارتن‌هایی با ورق‌های چند لایه به راحتی می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای جعبه‌های چوبی و بسیار گران باشند. در صنعت ورق سازی نیز سعی بر کاهش هزینه‌ها و تولید محصولی با کیفیت است.

استفاده تکنولوژی‌های روز دنیا و جدید‌ترین دستگاه‌های ورق سازی، این بستر را فراهم می‌آورد.

دوست محیط زیست :

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از کارتن در صنعت بسته بندی و حمل‌و‌‌نقل در دنیا، قابلیت بازیافت محصولات کاغذی است. کاغذ، به عنوان یک منبع تجدید‌پذیر شناخته شده و امروزه مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. محصولاتی مانند ورق‌های کارتن سازی نیز دارای خاصیت تجدید‌پذیری هستند.

امروزه با افزایش آلایندگی توسط محصولات پلاستیکی و شیمیایی، بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع بزرگ به سمت محصولات کاغذی روی آورده‌اند.

کارخانه ورق سازی در کرج نیز به عنوان بخشی از صنعت بزرگ کارتن سازی کشورمان، از این قائله مستثناء نبوده. ما نیز در شرکت پارس کارتن روح نواز می‌کوشیم در این راه، قدم‌های مهمی در جهت تولید محصولاتی هماهنگ‌تر با محیط زیست برداریم.

کارخانه ورق سازی در کرج

ماشین آلات ورق سازی

ماشین آلات کارخانه ورق سازی در کرج و دیگر نقاط کشور، وظیفه دارند کاغذ‌های وارداتی به کشور یا کاغذ‌های تولیدی داخل کشور را، طبق فرآیند‌هایی به ورق‌های سه، پنج و هفت لایه تقسیم کنند.

در ادامه به برخی از این ماشین آلات اشاره می‌کنیم:

ماشین موج دار :

از این دستگاه برای تولید ورق موج دار، لایه‌های فلوت و  برش کاغذهای موج دار استفاده می‌شود.

 غلتک و نوار نقاله :

از این دستگاه در بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها جهت جابجایی و حمل‌و‌نقل اجسام سنگین در خط تولید استفاده می‌شود.

این دستگاه یکی از پرکاربردترین ماشین‌آلات ورق سازی به شمار می‌آید.

دستگاه رول کننده ورق :

از این دستگاه، برای شکل دهی و رول کردن صفحات ورق تولید شده استفاده می‌شود.

در کارخانه ورق سازی در کرج، ماشین آلات دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند: دستگاه چسب پوشه اتوماتیک، ماشین سیم پیچ درام، دستگاه پرس غلتکی، دستگاه رول سیم و دستگاه نورد نمدی که در مقاله (دستگاه ورق سازی) به طور مفصل درباره‌ی این دستگاه‌ها صحبت شده است.

کارخانه ورق سازی در کرج

سخن پایانی :

استفاده از ماشین آلات به روز در صنایع، می‌تواند تاثیر بسیاری در کیفیت محصولات تولید شده بگذارد. صنعت ورق سازی در کرج و کل ایران می‌تواند نیاز کشور را در صنعت بسته بندی مرتفع سازد و نقش مهمی در اقتصاد ایران از خود نشان دهد.

شرکت پارس کارتن روح نواز به عنوان بزرگترین کارخانه ورق سازی در کرج می‌کوشد با استفاده از به روزترین ماشین آلات و تکنولوژی موجود، ورق‌هایی با کیفیت بالا و در سطح جهانی تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *